Wetlina zimą i latem

Podjęliśmy decyzję, jedziemy w Bieszczady (Bieszczady ➜ zobacz tu)! Tylko kiedy najlepiej pojechać, latem czy zimą? Jaki atrakcje czekają nas w jednej z najpopularniejszych bieszczadzkich miejscowości o różnych porach roku? Największa część turystów, spragnionych górskich wspinaczek, decyduje się na podróż do Wetliny w sezonie letnim. Baza noclegowa tej miejscowości (Wetlina ➜ zobacz tu: https://meteor-turystyka.pl/), mimo tego że posiada wiele łóżek, czekających na podróżników z całego świata, czasem staje się całkowicie przepełniona. Oprócz tego bardzo często właściciele kwater podnoszą ceny "w sezonie", bo wiedzą, że ich pokoje i tak znajdą sobie spragnionych gór lokatorów. Warto więc zarezerwować noclegi wcześniej, aby uniknąć problemu niedostępnych miejsc. Gdy dotrzemy już na miejsce, latem największą atrakcją będą wycieczki w góry. Jeżeli uda nam się trafić na bezchmurną pogodę, widoki na Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską, wszystkie okoliczne szczyty i doliny, będą niezapomniane. Pamiętajmy jednak, że pogoda w górach bywa zmienna i koniecznie zabierzmy ze sobą ciepłe ubrania, żeby nie zamarznąć w środku lipca. Dla aktywnych ciekawym rozwiązaniem będą również wycieczki rowerowe, które z pewnością nie należą do najłatwiejszych (z powodu ciągłych górek i dołków, czyli nierównomiernego ukształtowania terenu), ale z pewnością niewygodę są w stanie zrekompensować wspaniałym górskim klimatem i krajobrazem, które z pewnością będą lekarstwem dla ciała i duszy.

Jeżeli planujemy wycieczkę zimową, ciepłe ubrania nie będą tylko zabezpieczeniem dla przezornych, ale koniecznością. Wspinaczka będzie wtedy znacząco utrudniona, ale nagrodą może być niezapomniana zimowa panorama Bieszczadów. Dostępnych jest też wiele kilometrów tras narciarstwa biegowego, co z pewnością ucieszy miłośników tego sportu. Jeżeli chodzi o zimowe noclegi w Wetlinie, to większość apartamentów, czy hoteli obniża w tym okresie stawki, ponieważ wtedy zainteresowanie turystyką tego typu znacząco spada. Dzięki temu możemy "ustrzelić" naprawdę dobrą okazję cenową. Corocznie odbywają się wtedy wyścigi psich zaprzęgów, które będą nie lada atrakcją dla dzieci. W Bieszczady warto wybrać się niezależnie od pory roku, bo piękno i siła spokoju, jaką możemy czerpać z wyjazdu w te śliczne polskie góry, jest w stanie naładować nasze akumulatory niezależnie od panującej na zewnątrz pogody i temperatury. Wystarczy wziąć kilkudniowy urlop i można korzystać z wetlińskich atrakcji do woli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>