Wakacje? Tylko w Zakopanem!

Jeżeli chcesz przeżyć wspaniały urlop w otoczeniu niesamowitych górskich grzbietów, krystalicznym powietrzu i przejrzystych wodach górskich strumieni i potoków, koniecznie wybierz się do Zakopanego. Nie ma drugiego miejsca na świecie, które oferowałoby tyle niesamowitych atrakcji z tak wielu różnych dziedzin. Nie ma drugiego tak wszechstronnego miasta, jakim jest Zakopane, położone w województwie małopolskim. Jest to miejsce idealne zarówno dla miłośników górskich wypraw, dla fascynatów sztuki, jak i dla sportowców, a także badaczy folkloru i zwyczajów. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie, bez względu na własne upodobania czy preferencje.

Miłośnicy pieszych wędrówek z pewnością wybiorą się na jeden z wielu szlaków turystycznych, wiodących przez najpiękniejsze zakątki Tatr. Fascynaci sztuki chętnie obejrzą spektakl w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz odwiedzą wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki. Sportowcy przyjadą tu zwłaszcza zimą, by powalczyć o podium w zawodach w skokach narciarskich. Badacze natomiast odnajdą swoje miejsce w Muzeum Tatrzańskim im. dra Tytusa Chałubińskiego czy w Muzeum Przyrodniczym Tatrzańskiego Parku Narodowego. Swój azyl znajdą tu również całe rodziny z dziećmi, chcące po prostu wypocząć, nabrać sił, zregenerować się, oddychając zdrowym, krystalicznie czystym powietrzem. Dla rodzin ciekawą rozrywką będzie spacer po Krupówkach, gdzie zakupić można piękne pamiątki.

Warto również spróbować tutejszych specjałów kuchni. Prym wśród nich wiodą z całą pewnością góralskie oscypki, produkowane z wędzonego koziego sera. Ich aromat zna chyba każdy z nas. Oscypki są prawdziwym przysmakiem nawet dla wytrawnych smakoszy dobrego jadła. Zanim jednak zdecydujemy się na przyjazd w te cudowne, górskie tereny, warto zadbać o noclegi. Tatrzańska stolica bowiem jest miastem bardzo obleganym, odwiedzanym przez setki, jeśli nie tysiące turystów każdego dnia. Baza noclegowa jest wprawdzie bogato rozwinięta, jednak najlepsze noclegi w sercu Podhala należy rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby uniknąć rozczarowania, jeśli miejsca dla nas już nie będzie. A w Zakopanem warto zostać na dłużej, choćby ze względu na ogrom atrakcji, jakie tu na nas czekają. Nie czekaj, zarezerwuj swój nocleg i ciesz się bliskością gór, czystym powietrzem i powiewem górskiego wiatru. Te wakacje zapamiętasz do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>