Ścieżki rowerowe w Pobierowie

Historia Pobierowa, podobnie jak wielu innych nadmorskich miejscowości sięga średniowiecza. Już w czternastym wieku osada należała do niemieckiego rodu Kleist. Pozostała w ich rękach do osiemnastego wieku, kiedy to została sprzedana. Przez większość czasu źródłem utrzymania mieszkańców było łowienie ryb i rolnictwo. Dziewiętnasty wiek to czas dużych zmian. Ziemie uprawne zaczęły być zasypywane przez nadmorski piasek, co znacznie utrudniało uprawianie rolnictwa. Również w tym samym czasie nastąpił rozwój turystyki nadmorskiej. Coraz popularniejsze stawało się odpoczywanie na plaży i zażywanie morskich kąpieli. Dla upadającej pod względem rolnictwa wsi była to idealna okazja do rozwoju.

Na początku dwudziestego wieku powstał tu pierwszy hotel. W latach czterdziestych ówczesny właściciel sprzedał znaczną część lasu berlińskiemu przedsiębiorcy. Ten urządził tu działki turystyczne na sprzedaż. W ten sposób Pobierowo stało się jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych dla mieszkańców Berlina. Po zakończeniu wojny wieś trafiła do Polski. Obecnie jest największą miejscowością w gminie Rewal. Zamieszkuje ją ponad tysiąc osób. Miejscowość zachowała turystyczny charakter. Obecnie jest popularnym miejscem wypoczynkowym dla turystów z Polski i zza granicy. Jedną z atrakcji Pobierowa są liczne trasy rowerowe w samej miejscowości i wokół niej. Malownicze tereny polskiego wybrzeża, lasy i plaże zachęcają do aktywnego wypoczynku. W Pobierowie i pobliskich miejscowościach (Niechorze, Rewal) powstał Rewal Bike System. Rower można wypożyczyć w jednej miejscowości i zostawić w drugiej. Koszt wypożyczenia roweru to 7 zł za godzinę, lub 40 za cały dzień. Rozwiązanie to cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców.

Pobierowo stało się już typowo turystyczną miejscowością. Znajduje się tu dobrze rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna. Pomoc w wyszukiwaniu miejsca do spania na . Ośrodki umiejscowione są w różnych częściach miasta – dzięki temu można znaleźć odpowiednią dla siebie lokalizację. Najbliżej plaży znajdują się następujące hotele: Pensjonat Amber, Wy&Spa, Sternik Hotel, Perła i Gryf Pobierowo. W centrum umiejscowiono Selenę, Morską Falę, Palece-Luxury Rooms i Bagińscy Spa. Najdalej od centrum, a więc w najcichszym i najbardziej spokojnym miejscu urządzono ośrodek Bajkowy Las.

Jedna myśl na temat “Ścieżki rowerowe w Pobierowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>