Nastrojowe szanty w Rusinowie

W Rusinowie – niewielkiej osadzie położonej niedaleko Jarosławca, znajdziemy mnóstwo przytulnych i komfortowych miejsc doskonałych na rodzinne wakacje. Dodatkowym atutem Rusinowa jest sąsiedztwo sosnowych lasów. Z pomocą powietrza przesyconego jodem możemy podreperować swoje zdrowie.
Czysta plaża i dostęp do morza to podstawowe atrakcje. Nieopodal znajduje się także przybrzeżne jezioro Kopań.

Rusinowo zapewnia przede wszystkim spokojny i cichy wypoczynek. Z obiektów noclegowych rozpościera się widok na pola uprawne i łąki. Jeśli zależy nam na jak najbliższym położeniu obiektu względem plaży, szukajmy ich przy ul. Letniskowej, Perełkowej i Dębowej. Baza noclegowa to przede wszystkim położone w odosobnionych miejscach domki letniskowe oraz liczne oferty noclegowe (Rusinowo) mieszkańców.

Na wszystkich turystów czeka ciągnąca się kilka kilometrów plaża. Pieszo można z niej dotrzeć do Jarosławca. To zaledwie kilka kilometrów w linii prostej na wschód. Kierując się z kolei na zachód, warto już zaopatrzyć się w środek transportu. Można objechać położone nieopodal miejscowości jezioro Wicko oraz Kopań. Jeśli czas nam pozwala, możemy też dojechać do położonego 15 km dalej Darłowa. Trasa wiedzie wzdłuż przepięknego morskiego brzegu.

W miejscowości brak jakichkolwiek zakładów przemysłowych, można tu wymienić zaledwie kilka sklepów, smażalni ryb i restauracji, a właściwie stołówek. Wszystko to sprawia, że wypoczynek w Rusinowie preferują głównie rodziny z dziećmi. Cisza, spokój i malownicze wiejskie krajobrazy ukoją nerwy każdego mieszczucha. Brak tu wielkomiejskich rozrywek czy nocnego życia. Turystyczne życie toczy się głównie w ośrodkach wczasowych i gospodarstwach agroturystycznych. To miejscowi gospodarze dbają o rozrywki dla urlopowiczów. Wieczorami w okolicznych ośrodkach czuć smażoną kiełbaskę z grilla i słychać nastrojowe szanty.

Rusinowo jest prawdziwym azylem od miejskiego chaosu. Daleko taj miejscowości do głośnych i gwarnych kurortów. Ruch samochodowy jest praktycznie znikomy. Możemy więc spokojnie spuścić z oka swoje pociechy. Spore odległości zmuszają wręcz do aktywności fizycznej. Wypoczynek tutaj można połączyć z odchudzaniem. Okazji do zrzucenia zbędnych kilogramów z całą pewnością nie zabraknie. Z Rusinowa można spokojnie wyruszyć w poszukiwaniu dzikich i odludnych miejsc. Najłatwiej o miejsce osamotnienia w pobliżu nadbrzeżnego jeziora Kopań – wcześniej już tutaj wspomnianego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>