Łamiemy stereotypy o nadmorskich wsiach – Jantar

Lato nad morzem wiążę się z upałem i plażami wypełnionymi parawanami, które skrywają obfite brzuchy skrupulatnie zdobywane za pomocą tłustego jedzenia i kanapy. Ciepło lata łagodzimy chłodząc się w falach zimnego morza lub za pomocą delikatnie zapiaszczonego piwa. Jednak czy taki sposób spędzania czasu musi wiązać się z nadmorski wypoczynkiem? Z pewnością nie w Jantarze.

Jantar to miejscowość położona blisko morza, na słynnym Bursztynowym Szlaku. Bogata baza noclegowa (➨ Jantar noclegi) umożliwia zakwaterowanie nawet najbardziej spóźnialskim. Okoliczne lasy stanowią wyjątkową okazje do aktywnego wypoczynku. Liczne ścieżki pośród świerków nadają się dobrze pod rowerowe wycieczki i biegi. Zwłaszcza, że lasy mają swój specyficzny mikroklimat, który w połączeniu z bogatym w jod nadmorskim powietrzem sprawia, że bieg staje się podwójnie prozdrowotną aktywnością. Dodatkowo, można natknąć się na grzyby, które bujnie rosną zwłaszcza po okresowych deszczach. Popularnością cieszą się noclegi rezerwowane jesienią, ze względu na mniejszy ruch i możliwość zbirów darów lasów i borów jakimi są grzyby i owoce leśne.

Inną formą spędzania czasu, dobrą zwłaszcza na kręgosłup, jest jeździectwo. Oferta ośrodka „Buffalo Bill” jest niezwykle bogata. Czas spędzony w siodle można wykorzystać na przejażdżki brzegiem morza. Dla bardziej zaawansowanych zorganizowano specjalne tory przeszkód. Dorośli pragnący prawdziwej przygody w siodle mogą wybrać się na rajd konny. Do wyboru są dwa kierunki – Szlak Bursztynowy lub też Mierzeja Wiślana. Istnieje także możliwość grania w polo czy horseball.

Wioska Indiańska, miejsce gdzie można zapoznać się z bogatą kulturą tego ludu. W wybudowanych zgodnie z tradycyjnymi wskazaniami szałasach, można uczyć się o obrzędach, ubraniach, zwyczajach ludu zza oceanu. Ośrodek jest napędzany przez dwójkę pasjonatów Lecha Michalaka i Joannę Mazurek. Oboje połączyli życie z tym tematem, tak więc z pewnością spotkamy w wiosce rzetelne informacje na temat Indian. Ciekawym doświadczeniem jest wizyta w „Pasiece u Strusi”. W miejscu tym możemy zbliżyć się do największych ptaków świata oraz podziwiać benedyktyńską pracę pszczół. To ostatnie jest możliwe dzięki wybudowaniu szklanego ula.

Każdemu Jantar (➨więcej informacji) kojarzy się z plażą i morzem. Ludzie, którzy tak upraszczają wyjątkowość tego miejsca, są prawdziwymi ignorantami. Bursztynowa stolica Polski to nie tylko bursztyn, piach i woda. To także skarby unikalne na skale kraju. Dodatkowo liczne noclegi w Jantarze sprawiają, że eksploracja tego miejsca staje się przyjemniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>