Kołobrzeg jako uzdrowisko

Kołobrzeg to największe i zarazem jedno z najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Miasto przyciąga turystów pragnących spędzić urlop w miejscu o wyjątkowym klimacie, mającym dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka, gdzie mogą skorzystać z bogatej oferty zabiegów leczniczych. Obecnie w mieście funkcjonuje dobrze rozwinięta baza uzdrowiskowo-hotelowa (sprawdź tu – noclegi w Kołobrzegu), na którą składają się liczne sanatoria, szpitale uzdrowiskowe, zakłady przyrodolecznicze, hotele i kwatery prywatne mogące przyjąć jednocześnie ponad dziesięć tysięcy kuracjuszy.

O atrakcyjności Kołobrzegu z pewnością decyduje jego mikroklimat o cechach morskich. Występowanie w powietrzu aerozolu morskiego z drogocennym jodem sprzyja leczeniu dróg oddechowych, a duża liczba dni słonecznych wpływa na nastrój i samopoczucie człowieka. Kołobrzeski klimat stwarza dobre warunki do kąpieli morskich, plażowania oraz spacerów, które są wskazane dla kuracjuszy chcących podreperować swoje zdrowie. Jednym z ważniejszych bogactw kurortu jest solanka, która zaliczana jest do wód chlorkowo-sodowo-bromkowo-jodowych z dużą ilością cennych składników mineralnych. Stosowana jest przez sanatoria i zakłady przyrodolecznicze do kąpieli i inhalacji, a także produkuje się z niej wodę mineralną. Czarnym złotem nazywana jest borowina o właściwościach bakteriobójczych i przeciwzapalnych. Korzystnie działa w przypadku chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych i narządów ruchu, a wykorzystywana jest m.in. do kąpieli, okładów, czy zabiegów zawijania. W uzdrowisku leczone są także takie choroby jak cukrzyca, otyłość, alergia skórna i nadciśnienie. Połączenie terapii i wypoczynku w uzdrowisku daje możliwość odzyskania sił oraz szybkiego powrotu do zdrowia, dlatego tak wiele osób odwiedza Kołobrzeg i chętnie do niego wraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>