Kameralna miejscowość nad Bałtykiem – Grzybowo

Nie każdy człowiek preferuje spędzać swoje wakacje w najmodniejszych kurortach – może nie przepadać za tłumem, gdyż z takim ma do czynienia każdego dnia podczas pracy. Nie należy się dziwić, że pragnie odpoczynku w ciszy i spokoju, z dala od turystyki masowej i zależy mu na tym, by wypoczywać w kameralnej miejscowości. Gdzie poszukiwać ciszy i spokoju?

Polskie wybrzeże ma do zaoferowania turystom wiele przepięknych letnisk, przy czym spora ich część bije wszelkie rekordy popularności pod względem ilości chętnych na letni odpoczynek. Tylko niektóre z nich mają charakter kameralny – taką miejscowością jest Grzybowo.

Wieś jest datowana na 1837 rok, przy czym jej walory turystyczne zostały odkryte w XX wieku. Trzeba przyznać, że w miejscowości turyści mają wiele opcji pobytowych do wyboru – wykaz wszystkich miejsc kwaterunkowych na stronie www.meteor-turystyka/noclegi-grzybowo. Rozpiętość cenowa jest urozmaicona, co pozwala na skorzystanie z nadmorskiego wypoczynku osobom o różnej kondycji finansowej. Grzybowo jest położone w pobliżu Kołobrzegu, co turystom oderwanym od cywilizacji w razie potrzeby pozwala na szybki dojazd do dużego miasta. Tutejsza plaża przypomina plaże egzotyczne, reklamowane w katalogach biur podróży – jej piaski są białe, a woda – jak na Bałtyk – nieprzyzwoicie ciepła. Jest to miejsce lubiane przez amatorów windsurfingu i kitesurfingu – osoby niedoświadczone w temacie, a chcące spróbować swoich sił powinny jednak zacząć naukę w szkółce, która funkcjonuje w Dźwirzynie – więcej informacji na stronie www.facebook.com/Dzwirzyno.

Walory klimatyczne są tutaj niezwykłe. Warto jest spacerować po plaży podczas wietrznej pogody – wtedy pojawia się specyficzne zjawisko zwane aerozolem morskim, które zawiera w sobie bardzo wysoką koncentrację i zawartość jodu – ma ono także wpływ na oczyszczanie, uodparnianie i hartowanie organizmu, znakomicie nawilża układ oddechowy i wspiera jego oczyszczanie. Jednym słowem – działa zbawiennie na problemy dręczące alergików oraz wspomaga leczenie wszelkich schorzeń dróg oddechowych. Ogólnie rzecz biorąc pobyt nad Bałtykiem dobrze wpływa na osoby z chorobami układu krążenia, zaburzeniami systemu nerwowego i problemami natury reumatycznej. 

Letnisko jest również bogate w sieć punktów gastronomicznych, które bardzo dobrze wiedzą, że Bałtyk lubi patrzeć, jak ludzie mają apetyt na jego dary – dania z morskich ryb są zamawiane najczęściej. Będąc na miejscu koniecznie powinniście ich spróbować.

2 myśli na temat “Kameralna miejscowość nad Bałtykiem – Grzybowo”

  1. Byłam w Grzybowie i szczerze powiedziawszy nie zachwyciło mnie. Następnym razem wybiorę inną nadmorską miejscowość.

  2. Mnie natomiast się podobało, ale następnym razem też pojadę gdzie indziej – żeby się za bardzo nie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>