Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój

Krynica Zdrój należy do jednych z piękniejszych miejsc położonych na terenie województwa małopolskiego. Jest doskonałym miejscem, w którym można się zatrzymać w trakcie wczasowego wypoczynku. Miejsce to jest jednak także doskonałą bazą uzdrowiskową. Do dyspozycji przybyłych są tutaj nie tylko liczne atrakcje, ale także niesłychanie czyste powietrze, które wpływa na pozytywny nastrój i miłą atmosferę. Zatrzymać się tu można w jednym z dostępnych ośrodków, czy też hoteli nie tylko w samej Krynicy-Zdrój, ale i w okolicy. Szczegółowa oferta do dyspozycji w internecie pod odnośnikiem wyżej. Obiektów, jest tam tak dużo, iż z całą pewnością każdy znajdzie coś dostosowanego nie tylko do swoich potrzeb, ale i finansowych wymagań.

Do samej Krynicy Zdrój turyści udają się z wielką chęcią, by wziąć udział w organizowanym corocznie Europejskim Festiwalu imienia Jana Kiepury. Impreza ma już dość pokaźną wieloletnią historię.

Pierwsze tego typu widowisko miało miejsce w roku 1967. W jego trakcie na scenie oprócz znakomitych wykonawców można było dostrzec także entuzjastycznie witaną wdowę po Janie Kiepurze, w osobie samej Marty Eggerth. Na terenie  Krynicy oklaskiwano już chyba wszystkich najznakomitszych polskich artystów sceny nie tylko operowych, ale i operetkowych. Od wielu lat festiwalem zarządza Bogusław Kaczyński, uznany znawca i popularyzator operetki, opery i szeroko pojętej muzyki klasycznej. To wyjątkowe wydarzenie letnie sprawia, iż do Krynicy przybywają setki turystów i melomanów, którzy są w stanie pokonać wiele kilometrów, by tylko dotrzeć na ów festiwal. Praktycznie całe miasto przez okres dwóch tygodni rozbrzmiewa śpiewem i muzyką, które stwarzają jedyny w swoim rodzaju festiwalowy klimat, którego bez dwóch zdań warto doświadczyć choć przez okres kilku dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>