Atrakcje dla dzieci w Szlarskiej Porębie

Co roku do Szklarskiej Poręby zjeżdżają się turyści, których przyciąga możliwość aktywnego wypoczynku. Dorosłych najbardziej interesuje chodzenie po górach wyznaczonymi szlakami, ale na miejscu znajduje się tu także mnóstwo atrakcji dla dzieci, które także i starsi goście chętnie odwiedzą. Podczas korzystania z uroków Szarskiej Poręby warto wcześniej zarezerwować nocleg, ponieważ miejscowość cieszy się coraz większa popularnością (tutaj). 

Na turystów, którzy chcą zabawić się w wesołym miasteczku, czeka „Esplanada” – rodzinny park rozrywki. Znajdują się tu mrożące krew w żyłach urządzenia, takie jak na przykład wieża emocji, na której przez chwilę ochotnicy mogą poczuć stan nieważkości (tutaj), podczas korzystania ze specjalnej platformy, która swobodnie spada z wieży. Z daleka słychać także piski dochodzące z grawitacyjnej kolejki górskiej, która śmiga na długim zjeździe. Zwolennicy spokojniejszej zabawy zagrają tu całą rodziną w mini golfa, korzystając z kilkunastu ciekawych przeszkód z dołkami. Najmłodsi mają do dyspozycji labirynt z korytarzami, ślizgawką oraz oczywiście ulubionym basenem kulkowym. Można także poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach.

Ci, którzy wolą zabawy edukacyjne, z chęcią odwiedzą „Dinopark”, czyli miejsce, gdzie na terenie sporego obszaru leśnego skonstruowano kilkadziesiąt realistycznych makiet dinozaurów, od sympatycznych przeżuwaczy, po bardzo groźnych łowców. Po spacerze warto zajrzeć do kina na seans 6D, czyli trójwymiarowy film w sali z ruchomymi fotelami i efektami atmosferycznymi, który pobudzi wszystkie zmysły uczestników. Dzieci chętnie przejadą się też kolejką Flintstonów, spróbują płukania złota w strumyku, albo postarają się strzelić z łuku lub rzucić tomahawkiem do celu w wiosce indiańskiej. Dla starszych dostępne są warsztaty paleontologiczne i strzelnica paintballowa, więc każdy znajdzie tu dla siebie ciekawe zajęcie.

Dzieciom, które wraz z rodzicami przyjechały tutaj na noclegi, Szklarska Poręba oferuje także zabawę w parku linowym „Trollandia”, gdzie na uczestników czekają dwie trasy przeszkód, na których trzeba pokonać aż 26 stanowisk o różnym stopniu trudności. Przebywając w okolicy z najmłodszymi, warto zwiedzić okoliczne parki rozrywki, w których na urlopowiczów czekają ciekawe urządzenia, obozy tematyczne, a nawet makiety dinozaurów. Jeśli planuje się wyjazd w góry wraz z całą rodziną, Szarska Poręba to ciekawe miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>